Passenger cars (оригинал извещения) (Румыния - Тендер #43232003) | ||
| ||
| Для перевода текста тендера на нужный язык воспользуйтесь приложением: | ||
Страна: Румыния (другие тендеры и закупки Румыния) Организатор тендера: OFICIUL NATIONAL PENTRU ACHIZITII CENTRALIZATE Номер конкурса: 43232003 Дата публикации: 28-06-2023 Источник тендера: Единая система закупок Европейского союза TED |
||
Achiziția centralizată de autovehicule (M1/M1G)
Număr de referinţă: 39983313/2022/2Obiectivul Acordului-Cadru Centralizat este de a asigura, în numele si pentru Utilizatorii menționați în Anexa 2 la Secțiunea B - Caiet de sarcini, termenii și condițiile pentru Contractele de achiziție publică Subsecvente, atribuite și încheiate în executarea și pe durata Acordului-Cadru Centralizat, în vederea furnizării de către Ofertanți, în condiții de siguranță, operativitate, calitate și eficiență financiară, a autovehiculelor M1/M1G pentru Utilizatori (inclusiv a Pachetelor Obligatorii de livrare), conform cerințelor menționate în „Secțiunea B - Caiet de sarcini și cantităților menționate în Anexa 1 - „Lista de cantități” la Secțiunea B - Caiet de sarcini, precum și livrarea acestora la punctele de livrare selectate de Utilizatorii Achizitori și indicate în contract, conform nevoilor acestora și în limita bugetului alocat cu această destinație.
Autovehiculele M1/M1G sunt împărțite în 4 loturi după cum urmează:
– Lotul 1 – 1.956 autovehicule clasă compactă; motor termic/ hibrid (M1)
– Lotul 2 – 2.833 autovehicule SUV/ Mini SUV/ crossover; motor termic / hibrid (M1/ M1G)
– Lotul 3 – 2.030 autovehicule motor PHEV (Plug-in Hybrid) (M1)
– Lotul 4 – 1.215 autovehicule cu motor electric (M1).
Numărul de Operatori Economici cu care se va încheia Acordul Cadru Centralizat:
– pentru Lotul 1 – cu minim 3, maxim 5 Operatori Economici
– pentru Lotul 2 – cu maxim 3 Operatori Economici
– pentru Lotul 3 – cu minim 3, maxim 5 Operatori Economici
– pentru Lotul 4 - cu minim 3, maxim 5 Operatori Economici,
după cum este precizat în anunțul de participare asociat acestei proceduri, respectiv în Secțiunea A – Instrucțiuni către Ofertanți a Documentației de Atribuire.
În cazul în care, pentru fiecare dintre loturile 1-4, nu vor fi primite cel puțin 3 oferte declarate admisibile, O.N.A.C. va încheia Acordul Cadru Centralizat cu Operatorii Economici ale căror oferte au fost declarate admisibile și conforme.
LOT 4: Autovehicule cu MOTOR ELECTRIC (M1)
Livrarea se va face la unul din punctele de livrare ale furnizorului
In contextul rolului și atribuțiilor pe care le are O.N.A.C., având în vedere că autovehiculele sunt incluse în categoria produselor care pot fi achiziționate în sistem centralizat, O.N.A.C. derulează această procedură de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru autovehicule cu MOTOR ELECTRIC (M1), care va fi utilizat de Utilizatori (beneficiari direcți), în urma finalizării procedurii de atribuire.
Obiectivul semnării Acordului Cadru Centralizat este stabilirea termenilor, condițiilor și a preturilor unitare în vederea creării cadrului ce permite atribuirea Contractelor Subsecvente potrivit mecanismelor descrise în cadrul Secțiunii B – Caiet de Sarcini, în funcție de necesitățile concrete ale acestora.
Detalii complete privind autovehiculele se regăsesc în Secțiunea B - Caiet de Sarcini, parte integrantă din documentația de atribuire.
Informații privind cantitățile și valorile estimate aferente Lotului nr. 4:
Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru centralizat sunt: 298 unități
Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru centralizat sunt: 1.215 unități
Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 215 unități
Valoarea minimă estimată a acordului-cadru centralizat este: 9.521.398,00 EURO, fără TVA.
Valoarea maximă estimată a acordului-cadru centralizat este: 38.820.465,00 EURO, fără TVA.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 6.869.465,00 EURO fără TVA.
Lista completă a Utilizatorilor pentru Lotul 4 se regăseste în Anexa 2 din Caietul de Sarcini
Punctajul pentru Componenta financiară se acordă în raport cu valoarea nominală totală care rezultă din adunarea valorilor nominale precizate la literele a) - b) de mai jos, suma acestora reprezentând valoarea financiară a ofertei.
Element componentă financiară:
a. Prețul de achiziție al autovehiculului
Acesta reprezintă contravaloarea autoturismului.
b. Costul pachetului de service pe o perioadă de 4 ani – reprezintă valoarea anuală plătibilă pentru acest pachet multiplicată cu 4. Pentru claritate, costul pachetului de service pe o perioadă de 4 ani se va raporta la perioada 4 ani/ 100.000 km, indiferent de perioada de garanțșie ofertată.
Valoarea financiară a ofertei are o pondere de 80% din totalul criteriului de atribuire aferent lotului 4, punctajul urmând a se acorda utilizând mecanismul prezentat mai jos:
a) Oferta admisibilă, având cea mai scăzută valoare financiară a ofertei – va primi 80 de puncte (punctaj maxim pentru această componentă).
b) Pentru restul Ofertelor admisibile, punctajul se va calcula utilizând următoarea formulă:
Pvaloare financiară (n) = Valoare financiară (min) / Valoare financiară (n) x 80
unde:
→ Pvaloare financiară (n): punctajul obținut de către Oferta admisibila aflată sub evaluare pentru componenta financiară;
→ Valoare financiară (min): cea mai scăzută dintre valorile financiare aferente Ofertelor admisibile;
→ Valoare financiară (n): valoarea componentei financiare pentru Oferta admisibilă aflată sub evaluare pentru acest element.
Punctajul pentru Componenta tehnică
Pondere: 20%, cu un număr de 3 sub-factori (listați mai jos):
Sub-factorii de evaluare pentru componenta tehnică includ:
2.1. Garanția extinsă – maxim 5 puncte. Pentru ofertele care conțin o perioadă de garanție extinsă cuprinsă între cerința minimă din Caietul de Sarcini și Garanția de 4 ani, în limita a 100.000 km nu se acordă punctaj. Pentru ofertele care conțin o perioadă de garanție mai mare de 4 ani (sau 100.000/ 150.000 km) nu se acordă punctaj suplimentar.
2.2. Autonomia extinsă a bateriei - maxim 5 puncte. Punctajul pentru factorul de evaluare referitor la autonomia extinsă a bateriei va fi acordat pe baza informațiilor identificate de comisia de evaluare în cadrul certificatului de conformitate emis de producător pentru autovehiculul ofertat și în extrasul din dosarul de omologare aferent, sau, după caz, în alte documente suport emise de producător și prezentate de ofertant.
2.3. Dotările opționale – maxim 10 puncte
În scopul calculării punctajului pentru Propunerea tehnică, se alocă un număr de 100 de puncte componentei tehnice, urmând ca punctajul total obținut să fie ponderat cu 30%.
Modalitate de acordare a punctajului:
În cazul factorilor de evaluare ”Garanție extinsă” și ”Dotări opționale” punctajul se acordă:
i. în funcție de garanția suplimentară acordată de Ofertant,
ii. în funcție de fiecare dotare opțională acordată de Ofertant pentru autovehiculul care face obiectul lotului în cauză,
Garanția de participare se constituie in LEI: 50.000 LEI (0,1456% din valoarea estimată aferentă lotului, la o valoare a garanției de participare de aproximativ 10.000 Euro), procent raportat la valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent care poate fi încheiat
Sursa de finanțare pentru achiziția în sistem centralizat a autovehiculelor este diferită de la utilizator la utilizator, fiind identificate mai multe surse de finanțare: Buget de stat, Fonduri europene/alte surse de finanțare nerambursabilă, fonduri proprii, sau alte surse legal constituite.
Ponderea cea mai mare a sursei de finanțare este din fonduri bugetare.
LOT 3: Autovehicule - MOTOR PHEV (Plug-in Hybrid) (M1)
Livrarea se va face la unul din punctele de livrare ale furnizorului
In contextul rolului și atribuțiilor pe care le are O.N.A.C., având în vedere că autovehiculele sunt incluse în categoria produselor care pot fi achiziționate în sistem centralizat, O.N.A.C. derulează această procedură de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru autovehicule nepoluante PHEV; MOTOR PHEV (Plug-in Hibrid) (M1/ M1G), care va fi utilizat de Utilizatori (beneficiari direcți), în urma finalizării procedurii de atribuire.
Obiectivul semnării Acordului Cadru Centralizat este stabilirea termenilor, condițiilor și a preturilor unitare în vederea creării cadrului ce permite atribuirea Contractelor Subsecvente potrivit mecanismelor descrise în cadrul Secțiunii B – Caiet de Sarcini, în funcție de necesitățile concrete ale acestora.
Detalii complete privind autovehiculele se regăsesc în Secțiunea B - Caiet de Sarcini, parte integrantă din documentația de atribuire.
Informații privind cantitățile și valorile estimate aferente Lotului nr. 3:
→ Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru centralizat sunt: 497 unități
→ Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru centralizat sunt: 2.030 unități
→ Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 400 unități
→ Valoarea minimă estimată a acordului-cadru centralizat este: 15.879.647,00 EURO, fără TVA.
→ Valoarea maximă estimată a acordului-cadru centralizat este: 64.860.530,00 EURO, fără TVA.
→ Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 12.780.400,00 EURO, fără TVA.
Lisra completă a ultilizatorilor pentru Lotul 3 se regăsește în Anexa 2 la Caietul de Sarcini
Punctajul pentru Componenta financiară se acordă în raport cu valoarea nominală totală care rezultă din adunarea valorilor nominale precizate la literele a) - b) de mai jos, suma acestora reprezentând valoarea financiară a ofertei.
Element componentă financiară:
a. Prețul de achiziție al autovehiculului
Acesta reprezintă contravaloarea autoturismului.
b. Costul pachetului de service pe o perioadă de 4 ani – reprezintă valoarea anuală plătibilă pentru acest pachet multiplicată cu 4. Pentru claritate, costul pachetului de service pe o perioadă de 4 ani se va raporta la perioada 4 ani/ 100.000 km, indiferent de perioada de garanție ofertată.
Valoarea financiară a ofertei are o pondere de 80% din totalul criteriului de atribuire aferent lotului 3, punctajul urmând a se acorda utilizând mecanismul prezentat mai jos:
a) Oferta admisibilă, având cea mai scăzută valoare financiară a ofertei – va primi 80 de puncte (punctaj maxim pentru această componentă).
b) Pentru restul Ofertelor admisibile, punctajul se va calcula utilizând următoarea formulă:
Pvaloare financiară (n) = Valoare financiară (min) / Valoare financiară (n) x 80
unde:
→ Pvaloare financiară (n): punctajul obținut de către Oferta admisibila aflată sub evaluare pentru componenta financiară;
→ Valoare financiară (min): cea mai scăzută dintre valorile financiare aferente Ofertelor admisibile;
→ Valoare financiară (n): valoarea componentei financiare pentru Oferta admisibilă aflată sub evaluare pentru acest element.
Punctajul pentru Componenta tehnică:
Pondere: 20%, cu un număr de 3 sub-factori (listați mai jos):
Sub-factorii de evaluare pentru componenta tehnică includ:
6.1. Garanția extinsă – maxim 5 puncte. Pentru ofertele care conțin o perioadă de garanție extinsă cuprinsă între cerința minimă din Caietul de Sarcini și Garanția de 4 ani, în limita a 100.000 km nu se acordă punctaj. Pentru ofertele care conțin o perioadă de garanție mai mare de 4 ani (sau 100.000/ 150.000 km) nu se acordă punctaj suplimentar.
6.2. Autonomia extinsă a bateriei - maxim 5 puncte. Punctajul pentru factorul de evaluare referitor la autonomia extinsă a bateriei va fi acordat pe baza informațiilor identificate de comisia de evaluare în cadrul certificatului de conformitate emis de producător pentru autovehiculul ofertat și în extrasul din dosarul de omologare aferent, sau, după caz, în alte documente suport emise de producător și prezentate de ofertant.
6.3. Dotările opționale – maxim 10 puncte
În scopul calculării punctajului pentru Propunerea tehnică, se alocă un număr de 100 de puncte componentei tehnice, urmând ca punctajul total obținut să fie ponderat cu 30%.
Garanția de participare se constituie in LEI: 75.000 LEI (0,1174% din valoarea estimată aferentă lotului, la o valoare a garanției de participare de aproximativ 15.000 Euro), procent raportat la valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent care poate fi încheiat
Sursa de finanțare pentru achiziția în sistem centralizat a autovehiculelor este diferită de la utilizator la utilizator, fiind identificate mai multe surse de finanțare: Buget de stat, Fonduri europene/alte surse de finanțare nerambursabilă, fonduri proprii, sau alte surse legal constituite.
Ponderea cea mai mare a sursei de finanțare este din fonduri bugetare.
LOT 2: Autovehicule - SUV/ MINI SUV/ CROSSOVER; MOTOR TERMIC/ Hybrid (M1/ M1G)
Livrarea se va face la unul din punctele de livrare ale furnizorului
In contextul rolului și atribuțiilor pe care le are O.N.A.C., având în vedere că autovehiculele sunt incluse în categoria produselor care pot fi achiziționate în sistem centralizat, O.N.A.C. derulează această procedură de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru autovehicule SUV/ MINI SUV/ CROSSOVER; MOTOR TERMIC/ Hybrid (M1/ M1G), care va fi utilizat de Utilizatori (beneficiari direcți), în urma finalizării procedurii de atribuire.
Obiectivul semnării Acordului Cadru Centralizat este stabilirea termenilor, condițiilor și a preturilor unitare în vederea creării cadrului ce permite atribuirea Contractelor Subsecvente potrivit mecanismelor descrise în cadrul Secțiunii B – Caiet de Sarcini, în funcție de necesitățile concrete ale acestora.
Detalii complete privind autovehiculele se regăsesc în Secțiunea B - Caiet de Sarcini, parte integrantă din documentația de atribuire.
Informații privind cantitățile și valorile estimate aferente Lotului nr. 2:
→ Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru centralizat sunt: 673 unități
→ Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru centralizat sunt: 2.833 unități
→ Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 400 autovehicule
→ Valoarea minimă estimată a acordului-cadru centralizat este: 13.019.858,00 EURO fără TVA.
→ Valoarea maximă estimată a acordului-cadru centralizat este: 54.807.218,00 EURO, fără TVA.
→ Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 7.738.400,00 EURO, fără TVA.
Lista utilizatorilor aferenți Lotului 2 se regăsește în Secțiunea B- Anexa 2-Lista utilizatori finali din Caietul de Sarcini
Punctajul pentru Componenta financiară se acordă în raport cu valoarea nominală totală care rezultă din adunarea valorilor nominale precizate la literele a) - c) de mai jos, suma acestora reprezentând valoarea financiară a ofertei.
Element componentă financiară:
a. Prețul de achiziție
Acesta reprezintă contravaloarea autoturismului.
b. Costul pachetului de service pe o perioadă de 4 ani – reprezintă valoarea anuală plătibilă pentru acest pachet multiplicată cu 4. Pentru claritate, costul pachetului de service pe o perioadă de 4 ani se va raporta la perioada 4 ani/ 100.000 km, indiferent de perioada de garanțșie ofertată.
c. Costul consumului de carburant.
Aceasta reprezintă valoarea la care se ridică consumul de carburant, exprimată în litri/ 100 km, înmulțită cu 1.000 (având în vedere scenariul de 100.000 km prezentat) și înmulțită cu prețul mediu la pompă, pentru România, așa cum este acesta prevăzut în Weekly Oil Bulletin, disponibil pe site-ul Comisiei Europene la https://ec.europa.eu/energy/observatory/reports/List-of-WOB.pdf și publicat de Comisia Europeană (pe baza datelor transmise de Ministerul Energiei) pentru săptămâna aferentă datei de publicare a anunțului de participare.
Valoarea financiară a ofertei are o pondere de 80% din totalul criteriului de atribuire aferent lotului 2, punctajul urmând a se acorda utilizând mecanismul prezentat mai jos:
a) Oferta admisibilă, având cea mai scăzută valoare financiară a ofertei – va primi 80 de puncte (punctaj maxim pentru această componentă).
b) Pentru restul Ofertelor admisibile, punctajul se va calcula utilizând următoarea formulă:
Pvaloare financiară (n) = Valoare financiară (min) / Valoare financiară (n) x 80
unde:
→ Pvaloare financiară (n): punctajul obținut de către Oferta admisibila aflată sub evaluare pentru componenta financiară;
→ Valoare financiară (min): cea mai scăzută dintre valorile financiare aferente Ofertelor admisibile;
→ Valoare financiară (n): valoarea componentei financiare pentru Oferta admisibilă aflată sub evaluare pentru acest element.
Componenta tehnică:
Pondere: 20%, cu un număr de 2 sub-factori (listați mai jos):
Sub-factorii de evaluare pentru componenta tehnică includ:
4.1. Garanția extinsă – maxim 10 puncte. Pentru ofertele care conțin o perioadă de garanție extinsă cuprinsă între cerința minimă din Caietul de Sarcini și Garanția de 4 ani, în limita a 100.000 km nu se acordă punctaj. Pentru ofertele care conțin o perioadă de garanție mai mare de 4 ani (sau 100.000/ 150.000 km) nu se acordă punctaj suplimentar.
4.2. Dotările opționale – maxim 10 puncte
În scopul calculării punctajului pentru Propunerea tehnică, se adună punctajul total obținut pentru fiecare sub-factor de evaluare în parte.
Garanția de participare se constituie in LEI: 50.000 LEI (0,1292% din valoarea estimată aferentă lotului, la o valoare a garanției de participare de aproximativ 10.000 Euro), procent raportat la valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent care poate fi încheiat
Sursa de finanțare pentru achiziția în sistem centralizat a autovehiculelor este diferită de la utilizator la utilizator, fiind identificate mai multe surse de finanțare: Buget de stat, Fonduri europene/alte surse de finanțare nerambursabilă, fonduri proprii, sau alte surse legal constituite.
Ponderea cea mai mare a sursei de finanțare este din fonduri bugetare.
LOT 1: Autovehicule - CLASĂ COMPACTĂ; MOTOR TERMIC/ Hybrid (M1)
Livrarea se va face la unul din punctele de livrare ale furnizorului
In contextul rolului și atribuțiilor pe care le are O.N.A.C., având în vedere că autovehiculele sunt incluse în categoria produselor care pot fi achiziționate în sistem centralizat, O.N.A.C. derulează această procedură de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru autovehicule CLASĂ COMPACTĂ; MOTOR TERMIC/ Hybrid (M1), care va fi utilizat de Utilizatori (beneficiari direcți), în urma finalizării procedurii de atribuire.
Obiectivul semnării Acordului Cadru Centralizat este stabilirea termenilor, condițiilor și a preturilor unitare în vederea creării cadrului ce permite atribuirea Contractelor Subsecvente potrivit mecanismelor descrise în cadrul Secțiunii B – Caiet de Sarcini, în funcție de necesitățile concrete ale acestora.
Detalii complete privind autovehiculele se regăsesc în Secțiunea B - Caiet de Sarcini, parte integrantă din documentația de atribuire.
Informații privind cantitățile și valorile estimate aferente Lotului nr. 1:
→ Cantitățile minime estimate ale acordului-cadru centralizat sunt: 675 unități
→ Cantitățile maxime estimate ale acordului-cadru centralizat sunt: 1.956 unități
→ Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 200 unități
→ Valoarea minimă estimată a acordului-cadru centralizat este: 12.208.050,00 EURO, fără TVA.
→ Valoarea maximă estimată a acordului-cadru centralizat este: 35.376.216,00 EURO, fără TVA.
→ Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este: 3.617.200,00 EURO, fără TVA.
Lista completă a Utilizatorilor Lotului 1 se regăsește în Anexa 2 din Caietul de Sarcini
Punctajul pentru Componenta financiară se acordă în raport cu valoarea nominală totală care rezultă din adunarea valorilor nominale precizate la literele a) - c) de mai jos, suma acestora reprezentând valoarea financiară a ofertei.
Element componentă financiară
a. Prețul de achiziție.
Aceasta reprezintă contravaloarea autoturismului.
b. Costul pachetului de service pe o perioadă de 4 ani – reprezintă valoarea anuală plătibilă pentru acest pachet multiplicată cu 4. Pentru claritate, costul pachetului de service pe o perioadă de 4 ani se va raporta la perioada 4 ani/ 100.000 km, indiferent de perioada de garanție ofertată.
c. Costul consumului de carburant.
Aceasta reprezintă valoarea la care se ridică consumul de carburant, exprimată în litri/ 100 km, înmulțită cu 1.000 (având în vedere scenariul de 100.000 km prezentat) și înmulțită cu prețul mediu la pompă, pentru România, așa cum este acesta prevăzut în Weekly Oil Bulletin, disponibil pe site-ul Comisiei Europene la https://ec.europa.eu/energy/observatory/reports/List-of-WOB.pdf și publicat de Comisia Europeană (pe baza datelor transmise de Ministerul Energiei) pentru săptămâna aferentă datei de publicare a anunțului de participare.
Valoarea financiară a ofertei are o pondere de 80% din totalul criteriului de atribuire aferent lotului 1, punctajul urmând a se acorda utilizând mecanismul prezentat mai jos:
a) Oferta admisibilă, având cea mai scăzută valoare financiară a ofertei – va primi 80 de puncte (punctaj maxim pentru această componentă).
b) Pentru restul Ofertelor admisibile, punctajul se va calcula utilizând următoarea formulă:
Pvaloare financiară (n) = Valoare financiară (min) / Valoare financiară (n) x 80
unde:
Pvaloare financiară (n): punctajul obținut de către Oferta admisibilă aflată sub evaluare pentru componenta financiară;
Valoare financiară (min): cea mai scăzută dintre valorile financiare aferente Ofertelor admisibile;
Valoare financiară (n): valoarea componentei financiare pentru Oferta admisibilă aflată sub evaluare pentru acest element.
Garanția de participare se constituie in LEI: 50.000 LEI (0,2765% din valoarea estimată aferentă lotului, la o valoare a garanției de participare de aproximativ 10.000 Euro), procent raportat la valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent care poate fi încheiat.
Sursa de finanțare pentru achiziția în sistem centralizat a autovehiculelor este diferită de la utilizator la utilizator, fiind identificate mai multe surse de finanțare: Buget de stat, Fonduri europene/alte surse de finanțare nerambursabilă, fonduri proprii, sau alte surse legal constituite.
Ponderea cea mai mare a sursei de finanțare este din fonduri bugetare.
Contract subsecvent - UNITATEA MILITARĂ 02605 - la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent - OFICIUL NAȚIONAL AL VIEI ȘI PRODUSELOR VITIVINICOLE - la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent - MINISTERUL AGRICULTURII ȘI DEZVOLTĂRII RURALE - la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent ITPF IAȘI la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent OCPI la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent ITPF Sighetu Marmației la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent ITPF TM la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent Garda de Coastă la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent OSPA PH la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent ITPF Giurgiu la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent DGA la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent Consiliul Legislativ la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent BAGR la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Acord cadru centralizat Lotul 1 - Autovehicule - CLASĂ COMPACTĂ
Contract subsecvent MIPE la Acordul-cadru centralizat nr. 3033/21.11.2022, având ca obiect achiziția de Autovehicule din Lot 1
Contract subsecvent ANR la Acordul-cadru centralizat nr. 3033/21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lot 1
Contract subsecvent AAAS la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent CNA la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent AgerPres la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent MAI la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent APELE ROMÂNE la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent - INSTITUTUL CULTURAL ROMÂN - la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Contract subsecvent - INSTITUTUL NAȚIONAL DE STATISTICĂ - la Acordul cadru centralizat nr. 3033 din 21.11.2022, având ca obiect achiziția de autovehicule din Lotul 1
Punctajul pentru Componenta financiară se acordă în raport cu valoarea nominală totală care rezultă din adunarea valorilor nominale precizate la literele a) - b) de mai jos, suma acestora reprezentând valoarea financiară a ofertei.
Element componentă financiară:
a. Prețul de achiziție al autovehiculului
Acesta reprezintă contravaloarea autoturismului.
b. Costul pachetului de service pe o perioadă de 4 ani – reprezintă valoarea anuală plătibilă pentru acest pachet multiplicată cu 4. Pentru claritate, costul pachetului de service pe o perioadă de 4 ani se va raporta la perioada 4 ani/ 100.000 km, indiferent de perioada de garanțșie ofertată.
Valoarea financiară a ofertei are o pondere de 80% din totalul criteriului de atribuire aferent lotului 4, punctajul urmând a se acorda utilizând mecanismul prezentat mai jos:
a) Oferta admisibilă, având cea mai scăzută valoare financiară a ofertei – va primi 80 de puncte (punctaj maxim pentru această componentă).
b) Pentru restul Ofertelor admisibile, punctajul se va calcula utilizând următoarea formulă:
Pvaloare financiară (n) = Valoare financiară (min) / Valoare financiară (n) x 80
unde:
→ Pvaloare financiară (n): punctajul obținut de către Oferta admisibila aflată sub evaluare pentru componenta financiară;
→ Valoare financiară (min): cea mai scăzută dintre valorile financiare aferente Ofertelor admisibile;
→ Valoare financiară (n): valoarea componentei financiare pentru Oferta admisibilă aflată sub evaluare pentru acest element.
Punctajul pentru Componenta tehnică
Pondere: 20%, cu un număr de 3 sub-factori (listați mai jos):
Sub-factorii de evaluare pentru componenta tehnică includ:
2.1. Garanția extinsă – maxim 5 puncte. Pentru ofertele care conțin o perioadă de garanție extinsă cuprinsă între cerința minimă din Caietul de Sarcini și Garanția de 4 ani, în limita a 100.000 km nu se acordă punctaj. Pentru ofertele care conțin o perioadă de garanție mai mare de 4 ani (sau 100.000/ 150.000 km) nu se acordă punctaj suplimentar.
2.2. Autonomia extinsă a bateriei - maxim 5 puncte. Punctajul pentru factorul de evaluare referitor la autonomia extinsă a bateriei va fi acordat pe baza informațiilor identificate de comisia de evaluare în cadrul certificatului de conformitate emis de producător pentru autovehiculul ofertat și în extrasul din dosarul de omologare aferent, sau, după caz, în alte documente suport emise de producător și prezentate de ofertant.
2.3. Dotările opționale – maxim 10 puncte
În scopul calculării punctajului pentru Propunerea tehnică, se alocă un număr de 100 de puncte componentei tehnice, urmând ca punctajul total obținut să fie ponderat cu 30%.
Modalitate de acordare a punctajului:
În cazul factorilor de evaluare ”Garanție extinsă” și ”Dotări opționale” punctajul se acordă:
i. în funcție de garanția suplimentară acordată de Ofertant,
ii. în funcție de fiecare dotare opțională acordată de Ofertant pentru autovehiculul care face obiectul lotului în cauză,
Garanția de participare se constituie in LEI: 50.000 LEI (0,1456% din valoarea estimată aferentă lotului, la o valoare a garanției de participare de aproximativ 10.000 Euro), procent raportat la valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent care poate fi încheiat
Sursa de finanțare pentru achiziția în sistem centralizat a autovehiculelor este diferită de la utilizator la utilizator, fiind identificate mai multe surse de finanțare: Buget de stat, Fonduri europene/alte surse de finanțare nerambursabilă, fonduri proprii, sau alte surse legal constituite.
Ponderea cea mai mare a sursei de finanțare este din fonduri bugetare.